Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vasaras darbs – iespēja kļūt patstāvīgam

Alūksnes novadā bez pašvaldības darba vietas skolēniem vasaras periodā pieteikuši 14 uzņēmēji. Vispieprasītākā profesija ir viesmīlis. Kopumā šogad saņemti aptuveni 140 jauniešu pieteikumi. Šogad pieaudzis to darba devēju skaits, kuri jau pieteikumā ierakstījuši konkrētus jauniešus, kuri vasarā strādās viņu uzņēmumā – galvenokārt šie uzņēmumi atbalsta savus darbiniekus un vasarā dod iespēju strādāt savu darbinieku bērniem.

Atpūtas kluba “Jolanta” īpašniece Jolanta Arāja stāsta, ka jauniešu nodarbinātībā iesaistās jau trešo gadu un pieredze bijusi dažāda, jo arī jaunieši ir dažādi ar atšķirīgu aktivitāti. Vieni meklē darbu paši, taču mēdz būt gadījumi, kad jaunieti uz darbu mudina vecāki. “Šādos gadījumos bērns praktiski tiek piespiests strādāt, un no piespiedu varianta reti kad ir atdeve. Ir arī gadījumi, kad nodarbinātā jaunieša vecāki pēc tam nāk pie darba devēja un sūdzas par to, ka jaunietis ir pārlieku nodarbināts un samaksa par to viņu ieskatā nav adekvāta,” stāsta uzņēmēja.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.