Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ugunsnelaimju skaits samazinās

Ugunsgrēku skaits Vidzemē turpina samazināties un ir mazākais pēdējos piecos gados. Arī kopējais izsaukumu skaits Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Alūksnes daļas ugunsdzēsējiem glābējiem krietni sarucis. Sliktā ziņa ir tā, ka aizvadītajā gadā Alūksnes pusē dūmu detektori par ugunsnelaimi vai piedūmojumu signalizējuši vien katrā ceturtajā mājoklī.

VUGD Alūksnes daļas komandieris Gints Ilva stāsta, ka aizvadītajā gadā Alūksnes daļas ugunsdzēsēji glābēji izbrauca uz 36 ugunsgrēku dzēšanu, 80 glābšanas darbiem, bet vēl 30 gadījumi bija maldinājumi. Savukārt Apes ugunsdzēsējiem bija 14 izsaukumi uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet vēl četri maldinājumi. “Alūksnes un Apes pusē līdzīgi kā Vidzemē, notikumu skaits, uz kuriem jāizbrauc ugunsdzēsējiem glābējiem, ir samazinājies. Salīdzinājumam 2021. gadā bija kopumā 221 notikums darbinieki devās uz 79 ugunsgrēku dzēšanu, 120 glābšanas darbiem un 22 bija maldinājuma gadījumi,” stāsta VUGD pārstāvis.
Kopumā pērn Alūksnes pusē dzēsti 36 ugunsgrēki, to skaitā pieci kūlas un viens meža ugunsgrēks. Apes apkaimē 14 ugunsgrēki, no kuriem pieci bija kūlas ugunsgrēki.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.