Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Trapenes skola – pārmaiņu gaidās

“Tā, kā ir šobrīd, noteikti nebūs, tomēr tieši kāds būs reformas rezultāts, pagaidām nav zināms,” sarunu par gaidāmajām pārmaiņām Trapenes sākumskolā jau no nākamā mācību gada iesāk skolas direktore Līga Akmentiņa. Smiltenes novadā darba grupa izstrādā izglītības stratēģiju 2023.- 2028. gadam, un jau šobrīd zināms, ka reforma skars arī Trapenes sākumskolu.
“Darba grupas ieskatā Trapenes skolas ēkā varētu būt vien pirmsskolas grupiņa. Lai ēka nebūtu tik tukša, uz skolas telpām varētu pārcelties pagasta pārvalde, kas atrastos 1. stāvā,” stāsta L. Akmentiņa. Skolas kolektīvs ar šādu vīziju gan nav mierā, tādēļ piedāvā savu risinājumu - atstāt ne vien pirmsskolas grupiņu, bet mācības organizēt arī 1. - 3. klasēm. Šobrīd sākumskolā mācās bērni līdz 6. klasei. “Lai arī kurš no abiem variantiem realizēsies, skaidrs ir tas, ka Trapenes sākumskola nepastāvēs, bet darbs notiks kā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas struktūrvienībai jeb mācību punktam. Ja arī izdoties pierādīt un pamatot, ka mācības Trapenē jāturpina organizēt pirmajām trīs klasēm, angļu valodu, mūziku un sportu bērni tik un tā dotos mācīties uz Gaujienu. Vienu vai divas dienas nedēļā būtu jābrauc,” stāsta direktore. Kurā skolā tālāk izglītoties bērniem, gan būs vecāku ziņā. Otra tuvākā skola ir Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola. Gan līdz Gaujienai, gan Apei no Trapenes jāmēro ap 20 kilometru.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.