Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

TIC ēka autoru skatījumā – vairākas atkāpes no projekta

Alūksnē šobrīd īsteno trīs projektēšanas uzņēmuma SIA “Arhitekta L. Šmita darbnīca” projektētus objektus - aktīvās atpūtas un sporta parku, Alūksnes Tūrisma un informācijas centru un ražošanas ēku “Biznesa stacija” Tālavas ielā. Pēdējie divi ekspluatācijā jau nodoti, labiekārtošanas darbi gan vēl turpinās. Kopumā Laimoņa Šmita arhitektu darbnīca Alūksnē un novada teritorijā izpildījusi ap divdesmit pasūtījumu - Bībeles muzeja restaurācijas būvprojektu, Ates muzeja un bērnudārza “Pienenīte” piebūves būvprojektus, kā arī daudzas izpētes un privātus būvprojektus. Gan alūksniešu, gan paša arhitekta lielākais lepnums ir Alūksnes Kultūras centra ēka.

“Alūksni un tās gleznaino apkārtni iepazinu un iemīlēju agrā jaunībā, apceļojot Latvijas skaistākos novadus, bet mana arhitekta profesionālā darbība Alūksnes novadā aizsākās pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Kad 2010. gadā saņēmu uzaicinājumu veikt Alūksnes tautas nama arhitektoniski māksliniecisko izpēti, sajutos kā saņēmis iespēju atgriezties jaunības pasaulē. Nākamajā gadā piedalījāmies metu konkursā un desmit darbu konkurencē ieguvām tiesības izstrādāt Tautas nama (Alūksnes muižas apbūves Brūža ēka) restaurācijas un pārbūves būvprojektu. Alūksnes kultūras centra ieceres realizācijas laikā strādājām vienoti ar pašvaldības būvniecības nozares profesionāliem speciālistiem un vadību vislabākā iespējamā mērķa sasniegšanai. Daudzas pozitīvas atsauksmes ļauj pieņemt, ka gan restaurācijas darbi, gan oriģinālās ēkas papildinājumi un piebūves apjoms, kā arī akustika zālēs, projektētais interjers un apmēbelējums ir atzīts gan profesionālajos vērtējumos, gan sabiedrībā. Mūsu darbu un attieksmi novērtēja Alūksnes novada vadība un mūsu uzņēmumam uzticēja parka būvju izpētes, restaurācijas un parka labiekārtojuma dokumentācijas izstrādi,” stāsta L. Šmits.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.