Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mīlestībai nav definīcijas

Šodien pasaulē svin visu mīlētāju jeb Svētā Valentīna dienu. Alūksniešiem Edvīnam Fricim un Skaidrītei Rutai Svariem, kuri mīlestībā kopā nodzīvojuši 60 gadus, šī nav svētku diena. Tomēr - vai mīlestībai vajag svētkus? “Mūsu pretjautājums - kas ir mīlestība? Tās ir taustāmas emocijas, sajūtas vai kas veikalā nopērkams? Ko cilvēki uzskata par mīlestību? Mīlestībai nav izdomāta definīcija, un nav arī mīlestības likuma kā fizikā, matemātikā vai dabaszinātnēs. Visur ir savi likumi, bet mīlestībai tādu nav. Tāpēc tā ir brīva improvizācija, un katrs cilvēks to uztver pilnīgi savādāk. Iespējams, vārdu “mīlestība” esam devalvējuši, jo mīlam daudz ko, kafiju, puķes, teātri, rokdarbus,” saka viņi.

Skaidrīte un Edvīns iepazinās 1962. gada septembrī Mālpils tehnikumā deju zālē. Dejojuši vienu vakaru, pēc tam vēl vienu, tam sekojuši randiņi. “Attiecībās uzreiz nevar nonākt mīlestības fāzē. Nav tā, ka divi cilvēki satiekas un uzreiz ir mīlestība. Ir gan teiciens “mīlestība no pirmā acu skatiena”, bet, mūsuprāt, tās ir tikai simpātijas jeb patikšana. Man, piemēram, iepazīšanās brīdī patika, kā Skaidrīte dejo, kāda viņai bija frizūra un kā viņa runāja. Tā bija tikai patikšana, bet mīlestība radās vēlāk, un tā balstās uz savstarpēju cieņu, abpusēju sapratni, uzticēšanos. Jāsakrīt arī uzskatiem daudzos jautājumos,” teic Edvīns.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.