Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lai mājās būtu siltāk

Privātmāju īpašniekiem ir iespēja saņemt valsts atbalstu ēku energoefektivitātes uzlabošanai. Ekonomikas ministrijas izstrādātās programmas atbalsts privātmāju īpašniekiem visā Latvijā paredzēts grantu veidā. Maksimālā atbalsta summa vienam īpašam ir 6000 eiro. Pieteikumi jāiesniedz “Altum”.

“Altum” energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece norāda, ka atbalstu var saņemt fiziska persona, kurai Zemesgrāmatā ir nostiprinātas īpašumtiesības uz nekustamo īpašumu un šis nekustamais īpašums ir viena vai divu dzīvokļu māja. Atbalsta saņēmējam jābūt vismaz vienam bērnam, pie tam, bērnam jādzīvo kopā ar atbalsta saņēmēju un jābūt viņa apgādībā. Atbalstu var saņemt arī tad, ja ir iestājusies grūtniecība. Nedrīkst būt situācija, ka bērni ir apgādībā mātei, bet īpašums pieder tēvam. Kādi dokumenti jāiesniedz kopā ar pieteikumu? “Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par nodokļu atvieglojumiem, ko var iegūt VID EDS sistēmā, vai Bāriņtiesas lēmums par apgādībā esošu bērnu. Svarīgi - bērna deklarētajai adresei jāsakrīt ar atbalsta saņēmēja deklarēto adresi pieteikuma iesniegšanas brīdī. Tomēr atbalsta saņēmēja deklarētajai dzīvesvietai nav obligāti jāsakrīt ar dzīvojamās mājas adresi, kur tiks veikti atbalsta pasākumi,” skaidro I. Vērzemniece.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.