Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Katrs nākamais mēnesis rada bažas – būt vai nebūt

Mazo lauku veikalu liktenis karājas mata galā. Tā saka SIA “Latvijas Tirgotāju savienība” jeb “LaTS” veikalu tīkla vadītājs Raimonds Okmanis, par iemeslu tam minot neparedzamos pandēmijas laika ierobežojumus, ekonomiskās aktivitātes kritumu un Krievijas iebrukumu Ukrainā. Septiņi “LaTA” veikali ir arī Alūksnes novadā, un, kā atzīst to īpašniece SIA “Rijupe” valdes priekšsēdētāja Ina Podziņa, katrs nākamais mēnesis pēc kārtējā elektrības rēķina saņemšanas rada bažas par kāda lauku veikala turpmāko pastāvēšanu.

“Jau 15 gadus “LaTS” ir cilvēku iemīļota vieta Latvijā, un, atņemot kādam lauku centram trīs stūrakmeņus - skolu, veikalu un baznīcu
- tā vieta “izžūst”, ir lemta iznīkšanai, cilvēki to pamet. Daudzās vietās Latvijā veikals pagastā tiešām ir gandrīz vienīgā vieta, kur ikdienā kādu satikt, aprunāties. Diemžēl mazie uzņēmēji un tirgotāji pašreiz ir ļoti asas krīzes un neatgriezenisku pārmaiņu priekšā,” saka R. Okmanis. Neparedzamie pandēmijas laika ierobežojumi un ekonomiskās aktivitātes kritums, kam sekoja Krievijas iebrukums Ukrainā ar tai sekojošām izmaiņām piegādes un loģistikas ķēžu jomā un pieaugošu negatīvu ietekmi globālā mērogā, radīja nepieredzētu pārbaudījumu virkni visiem uzņēmējdarbībā iesaistītajiem. “Biznesu iespaido ne tikai lielveikalu finansiālās konkurences spēks, bet arī bieži vien sasteigtie, mazajiem tirgotājiem grūti izpildāmie valdības lēmumi, daudzviet ārpus Rīgas - vienkārši iedzīvotāju skaita samazināšanās,” norāda veikalu tīkla vadītājs. Svārstīgās elektroenerģijas cenas rada nesamērīgu pārtikas produktu cenu kāpumu, kas mazina iedzīvotāju pirktspēju, draud ar darbinieku atlaišanu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.