Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kartupeļu raža nav padevusies

Lai gan mūspusē nav lielu kartupeļu audzētāju saimniecību, ikviena laucinieka piemājas dārziņā zināmu platību tomēr aizņem latvieša otrā maize. Septembris Ziemeļaustrumvidzemē ir kartupeļu ražas novākšanas laiks. Zemnieki kartupeļu audzēšanā ieguldījuši lielas pūles, taču no viņiem neatkarīgu apstākļu dēļ raža šoruden tomēr nav padevusies tik laba, kā cerēts. Te vainojama karstā vasara, kas izcēlās ar sausumu un kaitēkļiem labvēlīgiem laika apstākļiem.

Šajās dienās vērienīgas kartupeļu talkas notiek Mudītes Blusiņas piemājas saimniecībā Alsviķu pagastā. “Strādājām ļoti nopietni, pilnu darba dienu, bet tas ir tikai pats sākums, jo saimniecībā kartupeļi iestādīti teju astoņu hektāru platībā. Šogad roku darbu kartupeļu lasīšanā izmantojam tikai tādēļ, lai atbrīvotu traktoram ar kartupeļu kombainu apgriešanās ceļu. Tāpat reizēm ir vietas, kurās ar kombainu slapjās augsnes dēļ nav iespējams iebraukt, arī tur jālasa ar rokām,” stāsta saimniece M. Blusiņa.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.