Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kapliča paliks Zeltiņos

Pērn Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) no Sakrālā mantojuma finansēšanas programmas piešķīra finansējumu būvprojekta izstrādei Zeltiņu kapličas pārvietošanai, un to ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Virsvaldes lēmumu bija paredzēts pārcelt uz Ķekavu. Taču šajā lietā noticis pavērsiens, un Zeltiņu evaņģēliski luteriskās draudze priekšnieces Ārijas Rones vadībā ir apņēmības pilni sākt kapličas restaurāciju. Viņa saka: “Kapličai jāpaliek Zeltiņos.”

Jāatgādina, ka Zeltiņu kapu kapliča pieder draudzei, kas veic arī kapu uzturēšanu un apsaimniekošanu. Tā ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, objektā atrodas vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis “Zvana krēsls” un valsts nozīmes mākslas piemineklis “Zvans”. Kapliču izvadīšanas ceremonijām izmantoja līdz 2019. gada 1. jūlijam, kad ar draudzes mācītāja Jāņa Zvirgzdiņa lēmumu to slēdza, jo bija sliktā stāvoklī un apdraudēja cilvēku dzīvību un veselību. Taču kapličas nojaukšanu nepieļauj tās kā vietējās nozīmes kultūras pieminekļa statuss.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.