Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gads uzņēmējdarbībā pilns izaicinājumiem

Uzņēmējdarbībā pagājušais gads bija pilns izaicinājumiem. Gada sākumā uzņēmēji atguvās no kovidpandēmijas, bet vēlāk viņu darbību tiešā mērā ietekmēja pasaules ģeopolitiskā situācija un karš Ukrainā. Tas noveda pie liela cenu sadārdzinājuma, izejvielu trūkuma un pieejamības, jo lielu daļu līdz šim nācās iegādāties no Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas. Šo apstākļu kopums veicināja uzņēmumu likvidāciju, bet citi meklēja jaunas iespējas un problēmu risinājumus, paceļot cenas produktiem un pakalpojumiem, meklējot jaunu preču noieta tirgu un slēdzot jaunus sadarbības līgumus.
Nodrošina darba vietas
Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Māra Saldābola teic, ka novada pašvaldība lepojas ar ikvienu uzņēmumu, kas darbojas mūsu novada teritorijā, attīstās un nodrošina iedzīvotājiem darba vietas. Populārākās nozares, kurās darbojas mūsu novada uzņēmēji, ir transporta joma, sauszemes pārvadājumi, specializētie būvdarbi un mazumtirdzniecība gan uz vietas, gan interneta vidē, kas kļūst arvien populārāka. “Par lielāko novada uzņēmumu neapšaubāmi kļuvis “Cewood” Jaunlaicenē, kam jau 2021. gadā apgrozījums pārsniedza 10 miljonus eiro, un kas dod 103 darba vietas,” saka M. Saldābola.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.