Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Sapnis par Amatu māju piepildījies

Apē noslēgušies Amatu mājas būvniecības darbi. Vēl pirms svinīgā atklāšanas pasākuma, kas iecerēts augusta beigās, “Alūksnes un Malienas Ziņām” bija iespēja ielūkoties pagaidām vēl aiz slēgtajām durvīm un kopā ar būvnieku un pašvaldības pārstāvjiem redzēt paveikto.

“Vairākus gadus lolots sapnis beidzot piepildījies,” tā par Amatu māju saka Apes apvienības pārvaldes vadītāja Liene Ābolkalne. Ne visai pievilcīgais šķūnis aiz Apes tautas nama piedzīvojis atdzimšanu, lai kļūtu par vietu, kur satiekas vēsture, amatniecība, radošums un jaunrade. “Centra pirmajā stāvā ir zāle, kur plānojam izvietot dažādas izstādes, kā arī veidot tādu kā ideju un prasmju mājvietu, kur iespējams veikt meistarklases, demonstrēt, iemācīties un nodot tālāk ne tikai senās amatu prasmes un zināšanas, bet arī apgūt mūsdienu prasmes. Vietas ir pietiekami, lai šeit būtu arī vietējo amatnieku un mājražotāju saražotās produkcijas tirdzniecības punkts jeb vieta, kur tūristiem un pilsētas visiem iegādāties Smiltenes novadā tapušus suvenīrus,” stāsta pārvaldes vadītāja. Šobrīd pirmajā stāvā paredzēts arī darba kabinets Smiltenes novada jaunatnes lietu speciālistam. L. Ābolkalnei gribētos, lai Apē atkal būtu tūrisma informācijas speciālists, kurš vienlaicīgi varētu būt arī Amatu mājas pārvaldnieks.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.