Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

eParaksts – ērts, ātrs un dabai draudzīgs

Daudz par to dzirdēts, bet nav zināms, kā ar to rīkoties. Tāda lielākoties ir atbilde, uzdodot jautājumu – vai zini, kas ir eParaksts? Vienreiz iemācoties rīkoties ar mūsdienīgo parakstīšanās un elektroniskās identitātes apliecināšanas rīku, ikdiena var kļūt daudz ērtāka un nav vairs jāmēro tālais ceļš līdz kādai iestādei, tādēļ vien, ka nepieciešams tavs paraksts.

eParakstam ir divas funkcijas – identitātes apliecināšana elektroniskajā vidē, kas pielīdzināma klātienē uzrādītam personu apliecinošu dokumentam un drošs elektroniskais paraksts, kam ir tieši tāds pats juridiskais spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam. “Kas ir e-Identitāte? Darījums elektroniskajā vidē tāpat kā klātienē parasti uzsākas ar otras puses identificēšanu. Piemēram, kad dodamies uz pastu saņemt kādu paciņu, pasta darbinieks lūdz uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos, ka persona ir tā, par ko uzdodas. E-Identitāte sniedz tieši tādu pašu funkciju, tikai elektroniskajā vidē – lai otra puse vai sistēma saprastu, ka šo pakalpojumu saņem īstā persona, nevis kāds cits,” stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra Korporatīvās komunikācijas daļas reklāmas vadītāja Una Jirgensone.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.