Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Darba vairāk, atalgojums – nemainīgs

Alūksnes novada bāriņtiesā darba apjoms audzis - 2022. gadā salīdzinājumā ar gadu iepriekš izskatāmo lietu bija vairāk, arī veicamo procesuālo darbību. Diemžēl atalgojums darbiniekiem palicis nemainīgs, kas rada bažas par iestādes tālāku veiksmīgu darbību.
“Visā Latvijā bāriņtiesas locekļiem noteiktas vienādas tiesības, pienākumi un atbildība, tomēr atalgojums pašvaldībās ir atšķirīgs. Jo bagātāka pašvaldība, jo lielāks atalgojums. Ja atalgojumu nepalielinās, ir risks, ka bāriņtiesas locekļi pametīs darbu. Darbs bāriņtiesā nav viegls, tas ir emocionāli smags, tomēr nesaņemot par to pienācīgu atalgojumu, nebūs, kas šo darbu dara. Ir vakances, kur maksā vairāk,” stāsta Alūksnes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Gunta Vanaga.
Kopējā statistika par pagājušo gadu norāda uz to, ka situāciju, kad nepieciešama bāriņtiesas iesaiste, ir arvien vairāk. Pagājušajā gadā bāriņtiesa veica 4820 procesuālās darbības, kas ir uz pusi vairāk nekā 2021. gadā, notikusi 71 bāriņtiesas sēde un pieņemti 156 koleģiāli lēmumi, 12 vienpersoniski lēmumi. Trīs lēmumi pieņemti saistībā ar Ukrainas civiliedzīvotājiem - nokārtota ārkārtas aizbildnība.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.