Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ar uzņēmēja tvērienu, deputāta pārliecību un labdara nesavtību

Ja nedarīsi pats, klāt arī neviens neko nepienesīs - ir pārliecināts uzņēmējs, Smiltenes novada domes deputāts, ziedotājs un Ukrainas atbalstītājs Dainis Aļeksējevs. Ar viņu tiekamies Gaujienā, uzņēmumā “Vaidens”, kas ir viens no lielākajiem Gaujienas pagastā un nodrošina darbu vairāk nekā 50 cilvēkiem. Tas gan nav viņa vienīgais uzņēmums. Latvijā ir vēl citi pieci

- “Saukas kūdra”, “BioMix Balticum”, “MVM Products”, White Elephant”, “Eco-Tech Soils”, un trīs Ukrainā, kur gan kara dēļ darbu turpina tikai viens. Saruna par visu - par uzņēmumiem, deputāta darbu un arī par Ukrainu.
- Lomu jeb darbu ir daudz, kā izdodas visu pagūt?
- Gaujienā esmu vien trīs reizes mēnesī un uzņēmumam “Vaidens” varu veltīt 15 % sava laika. Uzņēmuma centrālais birojs ir Smiltenē, kur tad arī notiek pamatdarbība, Gaujienā ir kokzāģētava. Lielāko daļu sava laika, apmēram 35 %, veltu kūdras biznesam un ieguves kompānijai “Saukas kūdra”, darbam domē atliek 15 % laika, bet atbalsta sniegšanai Ukrainai - 10 %, un atlikušais - biznesam, kas saistīts ar Ukrainu. Uzņēmējam darba laiks nav astoņas stundas dienā, piecas dienas nedēļā, jāstrādā krietni vairāk un tad, kad vajag, nežēlojot brīvo laiku. Šobrīd esmu arī Latvijas kūdras asociācijas padomē, arī tas prasa laiku. Līdz ar plānotajām izmaiņām Ministru kabineta noteikumos un kūdras ieguves vietas vērtēšanas metodikā, darba asociācijā ir krietni vairāk.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.