Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apē rūdītā Rīgas dāma svin 90. jubileju

Ar Skaidrīti Krauju no Apes tikāmies pirms viņas deviņdesmit gadu jubilejas. Runājām par dzīvi Apē, skaistiem mirkļiem un tā laika izglītību. 4. septembrī kādreizējā vēstures skolotāja, Apes vakarskolas direktore svinēja savu devītā desmita jubileju. Viņas dzīves spars un vitalitāte vairojas no izcilās humora izjūtas.

“Eei, jūs ielejiet kafiju! Tur arī konfektītes... ziniet, dzīvē visādas ķezas bijušas,” viesmīlīgi uzņemot savā omulīgajā dzīvoklītī, saka Rīgas dāma, kurai piecdesmitajos gados pat prātā neienāca, ka ceļš kādreiz vedīs uz mazo Api.
Skaidrīte Krauja dzimusi 1931. gadā Rīgā. Arī augusi tur. Kārļa Ulmaņa laikos skolojusies 33. Grīziņkalna pamatskolā. Kā viņa saka, piedzīvojusi visādus laikus. “Tad nāca 1945. gads, krievu laiki, kā saka. Tad nāca vācu laiki, kara laiks, tad atkal padomju laiks. Pabeidzot vidusskolu, vēlējos būt juriste. Aizgāju iesniegt dokumentus skolā. Studenti, kuri bija praksē, pieņēma dokumentus, viss kārtībā. Bet viens jauns puisis man saka – meitenīt, ej mājās, paaudzies un tad nāc. Jūs iedomājieties, oficiāli dokuments par vidusskolas beigšanu ir un neņem mani juristos!”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.