Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes Jaunā pils atklāj savus noslēpumus

Alūksnes Jaunajā pilī pabeigti restaurācijas darbi - atsegta un konservēta oriģinālā sienu un griestu apdare divos mūzikas salonos - Klavieru un Ērģeļu istabās. Atklāti unikāli un labi saglabājušies gleznojumi, durvis ar zeltītu ampīrstila gleznojumu un citas vērtības, ko līdz šim klāja padomju laika atstātais “mantojums”. Restaurēts arī koncertflīģelis un radīta multimediāla ekspozīcija “Helēnas dziedājums”. Tas viss paver jaunas iespējas. “Alūksnes muzejam bija svarīgi atjaunot šīs divas telpas, lai sabiedrība redz un novērtē, ko Alūksnes Jaunā pils sevī slēpj. Līdz šim apmeklētāji bieži izrādīja vēlmi apskatīt kādu restaurētu pils telpu, bet mums nebija, ko parādīt - tagad būs!” saka Alūksnes muzeja direktore Diāna Pelaka un ar lepnumu izrāda durvis, kas no foajē ved uz Klavieru istabu - uz tām saglabājies grezns ampīrstila gleznojums, kas tagad atsegts. “Mūsu nākotnes mērķis ir, lai pils pirmajā stāvā būtu reprezentatīvas telpas: autentiskas, ar vēsturiskiem gleznojumiem, bet otrajā - Alūksnes muzejs ar savām ekspozīcijām,” viņa saka.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.