Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+1° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Ceļojums laikā trīs dienu garumā. Ik minūte kā gads

“Rīgā ieradīsies apmēram 300 augstu viesu no ārvalstīm”, “Sagaidāms, ka Rīgas svinības apmeklēs apmēram pusmiljona cilvēku”, “Interesi par 800 gadu svinībām izrādījuši žurnālisti no Vācijas, Zviedrijas, Lietuvas”.

“Rīgā ieradīsies apmēram 300 augstu viesu no ārvalstīm”, “Sagaidāms, ka Rīgas svinības apmeklēs apmēram pusmiljona cilvēku”, “Interesi par 800 gadu svinībām izrādījuši žurnālisti no Vācijas, Zviedrijas, Lietuvas” – šādas un līdzīgas frāzes raksturo 17., 18.un 19.augustu, kad Rīga svinēs savu jubileju.
“Mūsu Rīga nekad nedrīkst būt gatava,” cenšoties iecerētos galvaspilsētas svētkus pārvērst visas tautas pasākumā, teica Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga.
Tomēr provinci ne vienmēr sasniedz detalizēta informācija par to, kas paredzēts šajās dienās, kādas izklaides un pasākumi gaidāmi. Skaidrs, ka nākamās nedēļas nogalē pa Rīgu staigās ne tikai rīdzinieki. Daudzi no Jēkabpils, Madonas, Gulbenes, Alūksnes un Valkas arī centīsies turp nokļūt. Tādēļ īss ieskats grandiozo svētku norisē.
Pirmā diena
Pulksten 15.00 izstāžu zālē “Arsenāls” izstādes “Trīs zvaigznes – trīs kroņi” atklāšana. Ieeja lūgtajiem viesiem. Izstāde veltīta Rīgas 800 gadu un Stokholmas 750 gadu jubilejām. Eksponātus sarūpējuši gan Latvijas, gan Zviedrijas muzeji. Nākamā gada pavasarī ekspozīcija būs aplūkojama Stokholmā.
No pulksten 15.30 līdz 17.00 no Brīvības pieminekļa līdz Doma laukumam – orķestru defilē programmas.
Pulksten 17.00 – Biržas nama Lielajā zālē Doma laukumā 6 vizuālās mākslas izstādes “Metropole – Rīga” atklāšana. Ieeja ar ielūgumiem.
Pulksten 19.00 – Rīgas Domā Rīgas garīgās mūzikas festivāls. Pirmatskaņojums Georga Pelēča oratorijas “Dievs ir mīlestība” Valsts akadēmiskā kora “Latvija” izpildījumā. Biļete – viens lats.
Pulksten 20.40 Doma laukumā par brīvu varēs piedalīties jubilejas svinību atklāšanas ceremonijā “Rīgas radīšana”. Tas būs no Ledus laika (20.45), cauri ūdeņu, akmeņu, smilšu, zaļajam un uguns laikiem līdz Cilvēka laikam (00.00). Pēdējo izdejos Jaunpiebalgas deju kolektīvs “Dūdinieks”.
Otrā diena
Plānota kā notikumiem visbagātākā. Pulksten 9.00 Rīgas Domā Valsts akadēmiskais koris “Latvija” izpildīs pirmatskaņojumu Riharda Dubras mesai “Signum Magnum”. Biļete – lats.
Daudzi pasākumi turpināsies visas dienas garumā – no rīta līdz vēlam vakaram.
Vecrīgā risināsies centrālais pasākums “Rīga gadsimtos – 800 gadi 800 minūtēs”. Dalība jebkuram, kas vēlas piedalīties, par brīvu.
Kur Rīdziņas upe kādreiz tecējusi, dodot vārdu Rīgai, no Daugavas līdz Brīvības piemineklim varēs veidot ziedu upi.
Sešos lielos ekrānos – 11.novembra krastmalā, Doma laukumā, Līvu laukumā, pie Brīvības pieminekļa, Nacionālās operas un Raiņa pieminekļa – varēs vērot rīdzinieku dzīvi no senlaikiem līdz mūsdienām.
Doma laukumā centrālajā svētku skatuvē un ekrānā būs iespēja līdzdzīvot Rīgas radīšanai.
Operas skvērā būs pasākums “Rīga dzirkstī” – paceļot šampanieša glāzi, uzsauc savu tostu Rīgai! Vēlējumus saglabās nākamībai, teicējus filmējot.
Rīgas kanālā no pulksten 10.00 līdz 23.30 varēs vērot 33 paaudzes – katru savos tērpos, smaržās un nodarbēs.
Gundars Āboliņš vadīs “Dejas upi” Kalpaka bulvārī, Merķeļa ielā no K. Barona līdz K.Valdemāra ielai. Skatītāju nebūs, jo kājas izlocīt nāksies ikvienam.
Pie Brīvības pieminekļa visu dienu skanēs dziesmas. Būs bungas un priekšdziedātāji.
Latvietis bez ēšanas? Absurds! No pulksten 10.00 rītā Raiņa bulvārī 800 metru garais galds ar četrām ēšanas zonām – senatne, viduslaiki, klasika, modernie laiki. Varēs piedalīties arī paši vai nogaršot lauku virtuves pagatavoto. Centrā – ap 140 kilogramu tortes cepšana.
Vēl Rīgai vajadzīgi kumēdiņi. Līvu laukumā tie tapuši Ilonas Brūveres režijā. Būs iespēja fotografēties. Pils laukumā pulcēsies pūtēju orķestri – “Rīga pūš ragus”.
Vēl Rīga mēros spēkus (11.novembra krastmalā). Šo zonu vadīs aktieris Normunds Laizāns. Bet pie Svētā Pētera baznīcas Rīga klausīsies mūziku.
Pulksten 17.00 Latvijas Nacionālajā operā četru gadu koncertcikla “Pilsētai un pasaulei” galā koncerts. Ieeja ar biļetēm.
No pulksten 19.30 līdz 20.00 par brīvu varēs klausīties Vecrīgas torņu mūziku.
No pulksten 21.00 līdz 4.00 pie Kongresu nama vietā, kur latvieši sākuši spēlēt teātri, septiņas stundas pēc kārtas varēs skatīt 10 minūšu garu filmu “Burvju flauta”.
Pulksten 23.35 sāksies skaņas un gaismas priekšnesums “Sapnis par Rīgu” ar Mārtiņa Brauna mūziku. Pasākums, kura dēļ daudzi mēros ceļu uz galvaspilsētu. Dalība par brīvu.
Pulksten 23.59 Rīgas Latviešu biedrībā – labdarības svētku balle visu nakti. Savāktos līdzekļus izmantos topošo māmiņu un jaundzimušo veselības aprūpei. Doma laukumā līdz 5.00 varēs par brīvu piedalīties zaļumballē.
Trešā diena
Veidota ar domu – “Vecrīga pieder bērniem”. Sāksies gan tā ar ekumenisku dievkalpojumu Rīgas Domā un Maijas Einfeldes “Rīta liturģijas” pirmatskaņojumu Valsts akadēmiskā kora izpildījumā.
No pulksten 12.00 līdz 16.00 Doma laukumā dzimšanas dienas ballīte. Līvu laukumā – koncertuzvedums “Pasaku Rīga” izrāde “Alises sapnis”, ,rotaļas un atrakcijas kopā ar pasaku varoņiem. Pie Brīvības pieminekļa – koncertakcija “Saules zaķis Rīgai” un minikaraoke. Visur dalība par brīvu.
Pulksten 16.00 uz trim lielajiem ekrāniem (Doma, Līvu laukumi un Brīvības piemineklis) animācijas filmas “Neparastie rīdzinieki” pirmizrāde.
Diena noslēgsies ar papildu koncertu Latvijas Nacionālajā operā “Pilsētai un pasaulei”. Ieeja – biļetes.
Svētku organizētāji domājuši par visu. INFO teltis atradīsies Stacijas laukumā, pie Brīvības pieminekļa, pie viesnīcas “Roma”, 11.novembra krastmalā. Atvērts būs arī Tūrisma un informācijas centrs Rātslaukumā 6.
Laikus brīdina, kā atrast sabiedriskās tualetes, arī par neērtībām satiksmes ierobežojumu dēļ, kur vērsties pēc medicīniskās palīdzības. Bērniem lūdz uzkārt kaklā zīmīti ar tālruņa numuru, jo var gadīties, ka pūlī kāds aizklīst. Bez maksas jau no ceturtdienas Rīgas ielās dala informatīvo izdevumu “Svinēsim kopā!”, kur var uzzināt detalizētu katra pasākuma programmu. Savukārt aptuveni 100 brīvprātīgos aģentūras “Rīga 800” ziņnešus varēs atpazīt pēc sarkanā krekliņa, cepurītes un 800 gadu jubilejas logo uz tiem. Varbūt arī tu esi gaidīts, lai iedvesmotos?

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri